تازه ها و شنیده ها
خانه > all > علمی و پژوهشی > تازه های تکنولوژی > carvi/تکنولوژی برتر در رانندگی با خودرو های قدیمی؟

carvi/تکنولوژی برتر در رانندگی با خودرو های قدیمی؟

چندین سال است که شرکت های بزرگ تولید کننده خودرو  برای جلوگیری از برخورد خودرو ها درحال توسعه سیستم های هوشمند خودرو هستند.حال امروزه بسیاری از خودرو ها دارای سیستم های هوشمند ایمنی از جمله سیستم کنترل سرعت،سیستم کنترل حد فاصله،سیستم کنترل خطی،سیستم کنترل هوشیاری راننده و … هستند.اما سوال ما اینجاست:چه بر سر خودرو های قدیمی می آید?

carvi راه حل مناسبی برای رفع مشکلات ایمنی خودرو های قدیمی به حساب می آید.

carvi-driver-assist-retrofit-3

این وسیله بسیار کوچک طراحی شده تا حد فاصله شما تا خودرو جلو،گردش های غیر ضرروی،خروج از خط راست و انحراف بر اثر خواب آلودگی،میزان احتمال برخورد شما با خودرو روبرو یا خودرو های اطراف و خطرات ناشی از بازیگوشی شما حدس بزند!

این تکنولوژی از یک دوربین با کیفیت ۷۲۰p، شتاب سنج سه محور، یک میکروفون، یک سخنگو و یک واحد از Wi-Fi که به شما اجازه اتصال این وسیله به تلفن هوشمند را می دهد بهره میگیرد.

carvi میتواند با حسگر های صوتی خود یک چشم برای نقاط کور شما به حساب آید.این وسیله با نقشه سازی از طریق حسگر های خود می تواند به نقاط کور شما دسترسی پیدا کند و میزان خطر را بسنجد.

تیم توسعه دهنده carvi و سازندگان این سیستم ایمنی جدید ادعا دارند که کاروی برروی ۹۵% از خودرو های ساخته شده نصب و قابل بهره برداری است.همچنین باید بدانید که کاروی کاملا با سیستم عامل های android و ios سازگار است.

اما جالب است که این وسیله با ضبط تمام لحظات رانندگی شما و نوع برخورد ها با خودرو های دیگر میتواند به روند قضاوت تصادفات همچنین رفع مشکل های ناشی از خرابی جاده ها کمک کند.این وسیله به بهبود روش رانندگی شما و سایرین،کمتر شدن درصد تصادفات و یک رانندگی ایده عال بی خطر کمک میکند.

ترجمه و گرد آوری:omp1

منبع:gizmag

با آرزوی بهترین ها برای شما...

درباره بهزاد دهستانی

bigtheme
x

شاید بپسندید

دانستنی های جالب

مقاومت موش صحرایی بیشتر از شتر در مقابل کم آبی است. دانستنی ها، پوستی که ...