تازه ها و شنیده ها
خانه > all > متفرقه > حیوانات > خطر پیت بول آمریکایی را جدی بگیرید!

خطر پیت بول آمریکایی را جدی بگیرید!

نژاد پیت بول به سرعت جایگاه قدرت و لقب جنگجوی شکست ناپذیر را در میان تمامی نژادها به خود اختصاص داد. سر به مستطیل شکل و بخصوص مابین گونه ها پهن می شود تا فک بزرگ و قدرتمند حیوان را در خود جای دهد. گردن ضخیم ، عضلانی و در تناسب کامل با سایر اعضای بدن حیوان قرار گرفته است. پیت بول آمریکایی دارای بدنی عضلانی ، قدرتمند ، چابک و بسیار نیرومند می باشد. دندانها ردیف و قیچی مانند است. بدن حیوان پوشیده از موهایی کوتاه ، درخشان و زمخت و در انواع رنگها یافت می شود.

خلق و خو

دارای چشمهای مصمم ، مستدل و عکس العمل های غیر قابل پیش بینی است. در گذشته به سگ آدمخوار ملقب بود ، دارای طبیعت و خوی پرخاشگر ، مهاجم و سلطه جو است و تنها برای صاحب خود همراه و دوست خوبی می باشد. پیت بول سگی است جذاب ، بسیار باوفا و پر محبت نسبت به اعضای خانواده صاحبش. حیوانی مطیع و مشتاق برای خشنود نمودن صاحبش ، فوق العاده شجاع و باهوش و ایده آل باری نگهبانی همراه با نیرو و قدرت خاص. مدافع بسیار خوبی نسبت به صاحب و اعضای خانواده وی می باشد تا جایی که حتی برای دفاع از قلمرو وی تا پای جان می جنگد. در گذشته بدلیل قدرت و مهارت زیادش در جنگیدن با سایر سگها و دریدن گلوی آنها شهرت زیادی در میان مردم داشت. به هرحال اگر پیت بول را به عنوان حیوان خانگی خود انتخاب می کنید بهتر است تا از سنین تولگی وی را اجتماعی کرده و تحت آموزشهای لازم قرار دهید.

…….

توضیحاتی کوتاه را برگرفته از سایتwoofwoof.ir مطالعه کردید اما حقیقت های تلخ تازه شروع می شود.

پیت بول آمریکایی یک حیوان فاقد کنترل اجتماعیست و برروی محدوده زندگی خود و صاحبش بسیار حساس.پیت بول بر خلاف نژاد های دیگر حیوانی کاملا بی رحم،غیر قابل پیشبینی و مصمم به کشتن است.این حیوان سالیانه میانگین جان ۴۰۰ نفر را می گیرد!

پیت بول تنها نژاد پرخاشگر و بی کنترلی است که بین سگ ها حریفی ندارد.گفتنیست که این نژاد بسیار کند ذهن است و خطر اصلی این سگ هم کند ذهن بودن آن است.این سگ به هنگام عصبانیت غیر قابل پیشبینیست و تنها سگیست که احتمال حمله به صاحب خود را هم دارد.این نژاد تقریبا به هر نوع حیوان و هر نوع انسان در زمان احساس خطر حمله میکند.

معمولا قربانیان فوتی این نژاد افراد مسن و کودکان است.گفتنیست که تنها یک سگ میتواند در برابر این نژاد خطرناک ایستادگی کند و آن هم ژرمن اصیل است.ژرمن تنها سگیست که وابسته به هوش و قدرت تمرکز بالایش میتواند حریف قدرت و چابکی پیت بول آمریکایی شود.

اخطار:در صورت علاقه شما به پرورش این حیوان نکات زیر را رعایت کنید.

 • مراقب کودکان خود باشید و به ان ها تعلیم دهید که هرگز بدون حضور بزرگتر نزدیک این حیوان نشود.
 • در محیط های بسته بدون خروجی و ورودی از این حیوان نگهداری کنید.
 • به هنگام عصبانیت حیوان سریعا عامل عصبانیتش را از محل دور کنید.
 • سعی کنید از نگهداری حیوان خانگی دیگری کنار آن پرهیز کنید.
 • به هیچ عنوان نگذارید افراد خانواده با گردن یا فک حیوان بازی کنند.
 • اگر حیوان را برای گردش یا پیاده روی میبرید از فک بند مخصوص این نژاد استفاده کنید.
 • مواظب باشید،زیرا حیوان بی هیچ نشانه و اخطاری حمله ور می شود و معمولا زنجیر حیوان از دست صاحبش باز شده و موجب فاجعه می شود.از زنجیر های دست بند دار و بسیار محکم استفاده کنید.
 • اگر حیوان شما به یکی از افراد خانواده یا غریبه حمله ور شد از گاز اشک آور برای متوقف کردن آن استفاده کنید(نکته:با هیچ وسیله ای به بدنش ضربه نزنید،سعی نکنید آن را گرفته و به عقب برانید زیرا امکان حمله به شما هم بالا می رود)
 • سعی کنید به هنگام عصبانیت حیوان نزدیک آن نشوید حتی اگر صاحب آن هستید.با دور کردن علت عصبانیت و احساس خطر حیوان،ان را آرام سازید.

——

حدود وزن و قد حیوان:

وزن در نرها و ماده ها: (۵۰-۱۰) ک.گ

ارتفاع در نرها و ماده ها: (۵۶-۴۶) س.م

—–

مشکلات سلامتی:

غالباً سگ سر سخت و سلامتی است اما بعضی از آنها دچار مشکل در مفصل ران ، آب مروارید و نارسایی قلبی ، حساسیت نسیبت به چمن می شوند

—–

اخطار:اگر ناراحتی قلبی و عصبی دارید،یا بسیار حساس به صحنه های خون آلود هستید تصاویر زیر را نگاه نکنید!

دیدن این تصاویر برای افراد زیر ۱۸ سال توصیه نمیشود.

لطفا درمورد خرید و نگهداری این حیوان بیشتر فکر کنید…

 1. عکس
 2. عکس
 3. عکس
 4. عکس
 5. عکس

برای مشاهده عکس ها برروی آن ها کلید کنید.

با آرزوی بهترین ها برای شما...

درباره بهزاد دهستانی

bigtheme
x

شاید بپسندید

دانستنی های جالب

مقاومت موش صحرایی بیشتر از شتر در مقابل کم آبی است. دانستنی ها، پوستی که ...