تازه ها و شنیده ها
خانه > all > فناوری اطلاعات > آپلیکیشن موبایل > ایمن ترین اپلیکیشن ارتباطی موبایل؟

ایمن ترین اپلیکیشن ارتباطی موبایل؟

امروزه دغدغه بیشتر کاربران تلفن های هوشمند برای ارتباط استفاده از یک اپلیکیشن هوشمند و در عین حال ایمن است. در فضای مجازی این روز های کشورمان امنیت اولین و سرعت همراه با کیفیت دومین گزینه کاربران است.حال امروز میخواهیم بدانیم که بهترین اپلیکیشن برای ایجاد ارتباطی ایمن و سریع کدام اپلیکیشن بهتر است.   اپلیکیشن ارتباطی Telegram با در نظر گرفتن دو اصل امنیت و سرعت توسعه یافته است. با استفاده از این اپلیکیشن می‌توان گروه‌های چت با حضور ۲۰۰ نفر را ایجاد کرد و در عین‌حال ویدئوهایی با حجم ۱ گیگابایت را نیز می‌توان ارسال نمود که از…

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0

امروزه دغدغه بیشتر کاربران تلفن های هوشمند برای ارتباط استفاده از یک اپلیکیشن هوشمند و در عین حال ایمن است.
در فضای مجازی این روز های کشورمان امنیت اولین و سرعت همراه با کیفیت دومین گزینه کاربران است.حال امروز میخواهیم بدانیم که بهترین اپلیکیشن برای ایجاد ارتباطی ایمن و سریع کدام اپلیکیشن بهتر است.

 

اپلیکیشن ارتباطی Telegram با در نظر گرفتن دو اصل امنیت و سرعت توسعه یافته است. با استفاده از این اپلیکیشن می‌توان گروه‌های چت با حضور ۲۰۰ نفر را ایجاد کرد و در عین‌حال ویدئوهایی با حجم ۱ گیگابایت را نیز می‌توان ارسال نمود که از جمله‌ی قابلیت‌های اصلی این بستر ارتباطی است. همانطور که گفتیم تمامی پیام‌های ارسالی از طریق سرویس ذخیره‌ی ابری ذخیره می‌شود و می‌توان با استفاده از وب، پلتفرم‌های موبایل یا انواع سیستم‌عامل‌ها به این سرویس دسترسی پیدا کرد.

برای افرادی که امنیت اصلی‌ترین فاکتور در انتخاب یک اپلیکیشن است، قابلیتی با عنوان Secret Chat اضافه شده که از کدگذاری end-to-end استفاده شده که با استفاده از آن فقط گیرنده قادر به باز کردن کد پیام و خواندن آن است. همچنین هیچ‌یک از پیام‌های ارسال شده در حالت Secret Chat در سرور‌ها ذخیره نشده و همچنین می‌توان تنظیمات رو طوری انجام داد که پیام‌ها پس از ارسال از روی هر دو دستگاه پاک شوند.

 

توسعه‌دهندگان تلگرام مدعی توسعه‌ی سریع‌ترین اپلیکیشن پیام‌رسان موجود هستند و دلیل این ادعا را عدم متمرکز کردن سرورها در یک نقطه‌ی خاص و استفاده از سرور‌های توزیع شده در نقاط مختلف جهان عنوان می‌کنند که از این‌رو کاربران به نزدیک‌ترین سرور‌های موجود دسترسی یافته و پیام‌ها از این طریق ارسال و دریافت می‌شوند. اپلیکیشن تلگرام فضای نامحدود ابری را برای ذخیره‌ی پیام‌های ارسال شده در اختیار کاربران قرار می‌دهد و نکته‌ی مهم‌تر رایگان بودن این اپلیکیشن بدون نمایش تبلیغات اعصاب‌خوردکن در محیط اپلیکیشن است.

این اپلیکیشن علاوه بر اندروید، iOS و ویندوزفون برای سایر سیستم‌عامل‌ها چون ویندوز، مک و لینوکس (۶۴ بیت – ۳۲ بیت) نیز ارائه شده و در صورت عدم امکان استفاده از نرم‌افزار برای این سرویس ارتباطی می‌توان از نسخه‌ی وب آن استفاده کرد.

 

گردآوری:مجله اینترنتی یک پارس.

با آرزوی بهترین ها برای شما...

درباره بهزاد دهستانی

bigtheme
x

شاید بپسندید

دانستنی های جالب

مقاومت موش صحرایی بیشتر از شتر در مقابل کم آبی است. دانستنی ها، پوستی که ...